Ką reikia žinoti, kad tinkamai veiktų automobilių šviesos?

Tamsiuoju paros metu įvyksta daugiausia eismo įvykių, o tam, kad visi būtume saugesni, turime žinoti, kaip tinkamai naudoti šviesas. AutoSviesos.lt siūlo įvairias lemputes, todėl, kai prireiks naujų, rasite didelį pasirinkimą. Apie tai sužinosite plačiau apsilankę interneto svetainėje. O tam, kad lemputės tinkamai šviestų, reikia žinoti apie jų pasirinkimą ir tai, kaip reikia tikrinti jų efektyvumą.

Rudenį ir žiemą didžiąją paros dalį būna tamsu, o ir eismo sąlygos įtakojamos nepalankių oro reiškinių, tokių kaip lietus, sniegas, rūkas, plikledis. Kas svarbu norint užtikrinti gerą matomumą? Žinoma, kad – šviesos. O kas svarbu tam, kad kiti eismo dalyviai matytų jus ir žinotų, kokius veiksmus ketinate atlikti su savo automobiliu? Atsakymas vėl tas pats – šviesos. Tiesa, transporto priemonės šviesos yra skirtingos t.y. atlieka skirtingas funkcijas, pavyzdžiui, posūkių šviesos švies raudonai ir praneš apie sukimo manevrą, o štai priekiniai tolimojo ar artimojo matymo žibintai apšvies vairuotojui kelią ir tuo pačiu praneš kitiems eismo dalyviams apie save. Šviesų paskirtis, dydis, galingumas ir kt. skiriasi, tačiau visų jų tikslas yra vienas – užtikrinti saugumą. Dėl to būtina reguliariai atlikti šviesų patikrinimą.

Kokias klaidas daro vairuotojai tikrindami šviesas? Dažniausia klaida – retas tikrinimas. Juk daugeliui žinoma situacija, kai šviesos esančios automobilyje pradedamos tikrinti tik tuomet, kai artėja techninė automobilio apžiūra. Iš tikrųjų tikrinti šviesas reikia bent vieną kartą per metus, o ne vieną kartą per dvejus metus, kaip daugelis vairuotojų yra įpratę. Dėl tokių veiksmų gali įvykti avarinės situacijos, kai netinkamas šviesų aukštis akina kitus vairuotojus arba pačiam vairuotojui blogai apšviečiamas kelias.

Nemanykite, kad šviesos negali išsireguliuoti. Tai netiesa. Juk mūsų šalyje labai daug blogų kelių, kurie duobėti, o važiuojant per duobes šviesos išsireguliuoja nuo smūgių. AutoSviesos.lt siūlo įsigyti kokybiškas šviesas ir jas reguliariai tikrinti. Apie tinkamų šviesų pasirinkimą sužinosite plačiau interneto svetainėje, kurioje supažindinama su automobiliui skirtų lempučių pasiūla. Labai svarbu rinktis ne tik tinkamas pagal galingumą ir kitus parametrus lemputes, bet ir tokias, kurios yra kokybiškos. Tam būtina pirkti lemputes tik iš tų pardavėjų, kurie užtikrina prekių originalumą. Atminkite, kad tik originali lemputė švies taip, kaip gamintojas ir nurodo. Nerizikuokite savo ir kitų eismo dalyvių saugumu. Apšvieskite kelią tinkamomis lemputėmis. Juk kelio matomumas labai svarbus, todėl netaupykite šviesoms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *