Kuo svarbus vitaminas D?

Vienas iš svarbiausių vitaminų žmogaus organizmui yra vitaminas D. Svarbu paminėti, kad šis vitaminas skirstomas į dvi rūšis t.y. gyvulinės, kuris yra D3 ir į augalinės kilmės, kuris vadinamas D2. Tai riebaluose tirpstantis vitaminas, kuris svarbus norint užtikrinti puikią savijautą ir sveikatą.

Visiems gerai žinoma, kad D vitaminas gaminasi žmogaus organizme, kai būname saulėje. Tiesa yra tokia, kad tiek, kiek iš saulės gauname šio vitamino, mums nepakanka. Pakankamas vitamino D kiekis susidaro tik tiems žmonėms, kurie nuolat gyvena tose vietovėse, kurios yra arti pusiaujo. Taigi, iš saulės vitamino D gyvenantys Lietuvoje žmonės negauna pakankamai. Taip pat reikia paminėti ir tai, kad naudojant apsauginius kremus nuo saulės, šis vitaminas nesigamina.

Mityba yra labai svarbi norint užtikrinti visų reikalingų medžiagų gavimą. Jeigu norima papildyti organizmą vitaminu D, tai reikia žinoti, kokiuose maisto produktuose jo yra daugiausia. Kaip jau aukščiau buvo paminėta, vitaminą D galima suskirstyti į gyvulinės ir augalinės kilmės grupes. Pastarojo randama tokiuose maisto produktuose, kaip kai kurie augalai, grybai ir mielės, o gyvulinės kilmės – riebioje žuvyje ir kiaušinio trynyje. Vis dėl to, su maistu gaunamas vitaminų kiekis nėra pakankamas. Tam, kad sužinotumėte ar jums trūksta vitamino D, reikia atlikti tyrimą.

Kuo svarbus šis vitaminas? Jis svarbus pasisavinimui tokių vitaminų ir mineralų, kaip kalcis, fosforas ir magnis. Ypatingai jis svarbus vaikams, nes padeda išvengti tokios ligos, kaip rachitas. Be to, norint neturėti bėdų su nervų sistemos ligomis, reikia pasirūpinti vitamino D vartojimu. Taip pat vitaminas D svarbus norint palaikyti tinkamą kiekį cukraus kraujyje, o tai yra svarbi diabeto prevencinė priemonė. Specialistai sieja vitamino D trūkumą su tokių ligų, kaip autizmas, artritas, širdies ir kraujagyslių, išsėtinės sklerozės padidėjusia rizika.

Esamas vitamino D trūkumas gali pasireikšti tokiais požymiais kaip nuolatinis nuovargis, kaulų ir raumenų skausmas. Taip pat, jei dažnai yra bloga nuotaika, tai reikėtų pasidaryti vitamino D tyrimą. Be to, jei labai dažnai sergama kvėpavimo takų ligomis, tai gali būti susiję su šio vitamino trūkumu.

Norintys gerai jaustis ir būti sveiki, turėtų gauti pakankamą kiekį vitamino D kiekvieną dieną. Tai užtikrinti valgant maistą ar būnant saulėje, mūsų šalyje, sudėtinga, dėl to reikia su gydytojais pasikonsultuoti dėl vitamino D papildų vartojimo. Taip bus užtikrinta, kad gaunamas pakankamas kiekis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *