Kuriame Vilniaus rajone gyventi geriausia?

Nors pastaruoju metu naujų butų statybos Vilniuje šiek tiek sulėtėjo, tempai vis dar nestoja. Išsigąsta tik itin maži investuotojai, pabūgę, kad gali nesugebėti suvaldyti visos rizikos. Tačiau apskritai NT plėtra intensyviai juda ir toliau tik į priekį. Taigi, kas naujo šioje srityje, šiandien neaptarinėsime. Tačiau apžvelgsime, kuo skiriasi naujų butų statybos skirtinguose Vilniaus rajonuose. Arba – kuo skirtųsi jūsų gyvenimas, jeigu gyventumėte vienoje ar kitoje Vilniaus vietoje.

Žirmūnai

Butai VIlniujeĮdomu tai, kad apie Žirmūnus galima kalbėti kaip apie du atskirus rajonus. Viena dalis Žirmūnų yra apačioje, visai netoli centro. Čia – puiki vieta gyventi kaip rutuliui, matant Gedimino kalno bokštą ir pastebint, kaip greitai galima nueiti iki centro. Kita Žirmūnų dalis yra už 5 km nuo tos vietos, taip pat vis dar prie upės, apsupta žaliųjų erdvių, tačiau tikrai tolokai. Įdomu tai, kad vienoje vietoje palei upę Žirmūnų gatvės atkarpa tampa Šiaurės miestelio dalimi ir nebelaikoma Žirmūnais. Tačiau vietiniai šiuos dalykus žino ir supranta. Taigi, gyventi artimuosiuose Žirmūnuose yra kone prabanga. O tolimuosiuose – visai kitoks pasirinkimas.

Šiaurės miestelis

Šis rajonas taip pat turi savo skirtingas vietas. Viena yra ta, kuri užgožia Žirmūnus ir apima net ir paupį, tai yra gana patogi vieta ant kalno. O toliau viskas – link Kalvarijų. Ten gyventi gali tie, kuriems nėra taip svarbu netoli jausti upės plaukimą ir žaliąsias erdves. Šiaurės miestelis, iš esmės, yra šiek tiek prekybinė vieta. Čia labai daug prekybos centrų, parduotuvių, ir tik pakraščiuose šio rajono rikiuojasi daugiabučiai, atsiranda naujos statybos butai Vilniuje. Galima sakyti, Šiaurės miestelis yra tarsi vidinė Žirmūnų dalis.

Žvėrynas

Čia statybos vyksta lėtai, o kai vyksta, tai investuojama labai daug. Laikomas prestižiniu rajonu, turi gražų priėjimą į mišką, upę ir Vingio parką, kuriame kartais randami lavonai, bet juk visko pasitaiko, ir tai nutinka retai. Žvėrynas nuo seniau turi kažkokią bohemišką dvasią. Tačiau apskritai tai maloni ir graži vieta, kurioje ypač naktimis vasarą verda visai kitoks jaukus gyvenimas.

Antakalnis

Šioje dalyje taip pat gyvenimas gali būti skirstomas į dvi dalis. Į artimąjį Antakalnį ir tolimąjį. Mat Antakalnio gatvė yra labai ilga ir eina visą laiką lygiagrečiai su vandeniu – upe. Čia statomi kai kur nauji daugiabučiai, kitur yra pastatyta labai daug senų daugiabučių ir gyventi čia tikrai yra kur.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *