Mitai ir tiesa apie paskolas

Net ir tada, kai paskola internetu yra visiems prieinama ir daugumos iš mūsų bent kartą naudota, ši paslauga kažkokiu būdu apauga populiariais mitais. Stengiamės juos išsklaidyti ir patikslinti, kodėl tokie mitai atsiranda.

Painiojamas įrankis ir jo tikslas

Paskolos interneteTaigi, pagrindinė bėda, kad nauja paskola nuolat painiojama su jos tikslu. Pačios paskolos savaime yra tik galimybės. Kaip ir, pavyzdžiui, automobilis. Mes patys renkamės, ką su juo darysime. Ar važiuosime į darbą, o gal kilniais tikslais vežiosime vaikus į mokyklą, kuriems toli nueiti. O gal piktavališkai girti sėsime už vairo ir visu greičiu plosimės į pėsčiuosius. Kad ir ką darysime, kalti arba pagirti būsime mes, ne automobilis, nes jis tik priemonė. Taigi, nauja paskola lygiai taip pat yra tik priemonė kažkokiam tikslui pasiekti ir mes galime tą padaryti, jeigu teisingai mąstome. Tai, kad žmonės ima paskolas galbūt ne pačiais geriausiais tikslais, tik sutirština asmenines tų žmonių savybes, bet ne pasako kažką apie pačią paskolą. Pasidairę galime rasti daugybę atvejų, kada paskolos padėjo žmonėms įgyvendinti kilnius tikslus. Juk ir dėl kilnaus tikslo reikia kartais daugiau pasitempti ar pasiskolinti.

Iš seno einanti išmintis

Dalis mitų apie paskolas ateina iš senų senovės ir visokių pasakų, kada velnias duodavo pinigų, o jam už tai tekdavo pažadėti sielą. Tokios senovinės paskolos moko vieno dalyko – skolintis atsakingai. Nes pasakose pasiskolinama būdavo ne geriems tikslams, o kokiam blogam kėslui. Tačiau tas, kas viską daro teisingai ir skolinasi ne iš velnio, o gal iš savo tėvų, tas simboliškai nurodo gerą tikslą. Skolintis iš velnio – tai skolintis turint velniškų tikslų, tokia tikroji pasakų reikšmė. Tačiau šių dienų žmonės nemoka taip interpretuoti pasakų ir nesupranta jų, dėl to daug ką suvokia tiesiogiai.

Daug ką pakeitė ir sugriežtintos taisyklės

Dar reikėtų priminti, kad būtent siekiant blogus tikslus pažaboti ir pačius žmones nuo jų apsaugoti, buvo sukurta daugiau taisyklių. Jas nuolat griežtina ir paliekamos galimybės skolintis tikrai tik su gera intencija ir pilna galimybe paskolą grąžinti. Taigi, galima daryti išvadą, kad mitai turėtų kažkuriuo metu pasibaigti.

Populiariausi mitai

Juos esame girdėję visi – kad prasiskolinsi, užgrius nesėkmės, namus atims, į kalėjimą pasodins ir panašiai. Žinoma, tokių pavyzdžių būna, tačiau dėsningai žmonėms, kurie nuolat įsipainioja į panašias problemas.

1 komentaras “Mitai ir tiesa apie paskolas

  1. Daug kas vartojimo kreditus labai peikia, gal būt tai išankstinis nusistatymas. Teisingai straipsnyje paminėta, kad pačios paskolos savaime yra tik galimybės ir tik mes patys nusprendžiame kaip tomis galimybėmis pasinaudoti. Negerai yra tada jei paskolos yra brukamos, o pats žmogus jų visai nenori.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *