Nauji butai Vilniuje pagal energinę klasę – kodėl tai svarbu?

Nauji butai Vilniuje sulaukia ypatingo pirkėjų dėmesio – miesto ribos nuolatos plečiasi, o nuosavo būsto paklausa išlieka aktuali. Nauji butai vertinami dėl daugybės savo privalumų – patogaus išplanavimo, apgalvotos infrastruktūros, lengvo susisiekimo ir kt. Vis dėlto, kad nauji namai džiugintų ne vienerius metus, ilgą laiką išlaikytų savo vertę ir užtikrintų maksimalias komforto sąlygas, būtina įvertinti namo kokybę, naudojamus statybinius sprendimus ir medžiagas. Čia itin svarbų vaidmenį atlieka ir energinė statinio klasė.

Nuo 2021 m. nauji butai Vilniuje turės atitikti A++ energinio naudingumo klasės reikalavimus

Energinė pastato klasė apibrėžia tai, kaip taupiai ir efektyviai statinys naudoja energiją, skirtą pagrindinių gyvenimo funkcijų užtikrinimui, t. y. kasdienės buities patogumui ir komfortui. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad naujai statomi namai gerokai lenkia senesnę statybą ir suteikia galimybę įsigyti itin aukštos energinės klasės būstą. 2016 m. lapkričio 1 d. Lietuvoje įsigaliojo pakeitimai, kurie numatė, kad naujai projektuojami ir statomi pastatai turi atitikti bent A energinio naudingumo klasę, nuo 2018 m. pradžios naujai statomi statiniai turėjo pasiekti bent A+ klasę, o nuo 2021 m. visi statiniai turės atitikti A++ energinio naudingumo klasę.

Tiesa, rinkos tyrimai rodo, kad ne visi pirkėjai tuo džiaugiasi, kadangi aukštesnė energinio naudingumo klasė reiškia ir didesnius statybos kaštus, o tuo pačiu – didesnę naujo būsto kainą. Vis dėlto, nauji butai Vilniuje, atitinkantys aukštus kokybės standartus, yra kur kas palankiau vertinami tiek paskolas teikiančių bankų, tiek pirkėjų, todėl manoma, kad ilgiau išlaikys savo investicinę vertę ir net bėgant metams išliks patraukliu pasiūlymu tiek būsto pirkėjams, tiek nuomininkams.

Trumpai apie energines pastato klases

Įprastai visi statiniai skirstomi į kelias pagrindines energines klases, kurių žemiausioji yra D klasė – jai priskiriami beveik visi senieji sovietiniai daugiabučiai, kurių statybai nebuvo keliami griežtesni šiluminės pastato varžos ar sandarumo reikalavimai. B ir C klasei paprastai priskiriami pastatai, statyti nuo 2000 m. Lyginant su D klase, šie statiniai pasižymi aukštesniais rodikliais. A ir A+ klasės pastatai yra vertinami kaip itin aukšto efektyvumo, apimančio šiluminę varžą, sandarumą ir energinį efektyvumą, statiniai, suteikiantys komfortabilias gyvenimo sąlygas. Aukščiausioji A++ klasė pasižymi maksimaliai aukštais energinio efektyvumo rodikliais, šie statiniai yra labai sandarūs ir turi didelę šiluminę varžą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *