Patarimai naujakuriams: kokią virtuvę pasirinkti?

Virtuvės lentynėlėĮsikurti naujuose namuose atrodo tikra laimė, tačiau ją lydi daug rūpesčių ir sprendimų dėl įrengimo. Pradedant išplanavimu, baigiant užuolaidų spalva – visur reikia suderinti savo norus, poreikius ir galimybes. Vienas sudėtingiausių klausimų: kokią virtuvę pasirinkti? Juk baldų ir stiliaus pasiūla yra milžiniška, o virtuvės zona turi būti patogi ir jauki. Jeigu net neįsivaizduojate, kaip galėtų atrodyti Jūsų svajonių virtuvė, pirmiausia pasiieškokite idėjų.

Virtuvės išdėstymo sprendimai

Profesionalai sako, kad planuojant virtuvę pirmenybę reikia teikti patogumą užtikrinančioms taisyklėms. Juk virtuvėje ne šiaip leidžiame laiką, bet ir dirbame. Taip pat joje reikia suderinti buitinę techniką ir baldus. Dažniausiai minima yra trikampio taisyklė: bet kokio dydžio ir formos virtuvėje reikia atkreipti dėmesį į plautuvės, šaldytuvo ir viryklės vietas. Tarp šių įrenginių turi būti kuo mažesnis atstumas, kad būtų nesudėtinga gaminti maistą. Išdėstymą apsprendžia tai, kiek buitinės technikos norite savo virtuvėje, ar virtuvė yra kartu ir valgomojo erdvė, koks virtuvės dydis.

Praktiški patarimai patogumui

Visada reikia pasidomėti specialistų, kurie kasdien susiduria su virtuvės įrengimu, patarimais. Jie net nemirktelėję pasakys dažniausias klaidas, kurių įkaitais gali tapti šeimininkaujantys virtuvėje žmonės. Pavyzdžiui, jei norite spintelių be rankenėlių (jos atsidaro spustelėjus dureles), tai nesirinkite blizgių paviršių, nes po kiekvieno prisilietimo teks juos valyti. Nesirinkite baldų su kojelėmis, jei nenorite nuolat valyti po jais besikaupiančių dulkių. Pagalvokite ir apie dulkes ant pakabinamų spintelių viršaus, jeigu jis yra žemiau nei lubos. Stalviršio aukštis turi atitikti Jūsų ūgį, kad nereiktų gaminti maisto susikūprinus ar nepatogiai pakėlus rankas. Planuokite reikiamą lentynų gylį, stalčius, pakeliamas ar atveriamas į šonus spintelių dureles – visa tai palengvins darbą virtuvėje.

Stilius virtuvėje irgi svarbu

Jūsų virtuvė turi patikti Jums patiems ir derėti prie viso namų dizaino. Vieniems patinka minimalistinis stilius, kitiems – klasikinis. Dabar galima rinktis blizgius ar matinius paviršius, įvairiausius spalvų ir medžiagų derinius. Jeigu sudėtinga apsispręsti, kokio stiliaus baldus pasirinkti, peržiūrėkite dizainerių pasiūlymus, interjero žurnalų ir katalogų nuotraukas. Baldų salonuose, pvz., Baltic baldų centras, galite apžiūrėti gausybės gamintojų ekspozicijas ir pajusti, kas Jums gražu ir priimtina asmeniškai. Akivaizdu, kad pasirinkti tobulą variantą virtuvei įmanoma tik suderinus savo poreikius ir specialistų patarimus. Skirkite tam laiko ir turėsite savo svajonių virtuvę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *