Nors daug keliaujantiems, neturintiems pastovaus biuro ar mėgstantiems dirbti ne vienoje namų erdvėje naudingesni nešiojami kompiuteriai, savo parametrais, galingumu, spartumu ir ilgaamžiškumu juos smarkiai lenkia klasikiniai – stacionarūs kompiuteriai. Jie ypač reikalingi žmonėms, dirbantiems su sudėtingomis, galingo procesoriaus reikalaujančiomis programomis, mėgstantiems kompiuterinius žaidimus ar tiems, kuriems reikalingi ne tik stacionarūs kompiuteriai, pasižymintys puikia charakteristika, bet ir kokybišką vaizdą užtikrinantys monitoriai. Be visų savo teigiamų savybių monitoriai gali būti ir naudingi sveikatai: jų dydis dažniausiai pritaikytas tam, kad žvelgiant į ekraną jūsų laikysena būtų taisyklinga ir nesivargintumėte dėl kaklo ar stuburo skausmų. Tačiau norint įsigyti tikrai funkcionalų ir pagal jūsų poreikius pritaikytą kompiuterį, būtina atkreipti dėmesį į tam tikrus kriterijus. Kokie jie?
Pagrindinis kriterijus, pagal kurį pasirenkami stacionarūs kompiuteriai – procesorius. Ši kompiuterio dalis yra atsakinga už visų sistemoje esančių duomenų apdorojimą. Vis nauji kompiuteriai turi 2 branduolius, kurie garantuoja, jog galėsite atlikti visas pagrindines kompiuterio ir jo programų funkcijas. Toks procesorius puikiai atitiks jūsų poreikius, jei kompiuterį naudosite naršymui, elektroninio pašto patikrai, dokumentų kūrimui ir pan.
Nors manoma, kad 2 branduolių pakanka didžiajai daliai vartotojų, stacionarūs kompiuteriai, turintys 4 branduolius, pasitarnaus dar geriau tiems, kurie dirba su kiek sudėtingesnėmis programomis, skirtomis profesionaliam nuotraukų redagavimui, maketavimui, brėžinių kūrimui ir pan. Beje, 4 branduolių kompiuteris vienu metu gali atlikti net 4 skirtingas skaičiavimo operacijas, o tai išties įspūdinga.
Įsidėmėkite, kad kuo didesnis branduolių skaičius, tuo aukštesnė įrenginio kaina, todėl stacionarūs kompiuteriai su 6 branduoliais įprastam vartotojui tikrai nėra reikalingi. Net jei mėgstate kompiuterinius žaidimus ar norite itin greitai veikiančio kompiuterio, jums pakaks ir 4 branduolių procesoriaus.
Jei jus domina stacionarūs kompiuteriai, atkreipkite dėmesį į operatyviąją atmintį. Kuo didesnis RAM kiekis, tuo daugiau užduočių vienu metu kompiuteris atliks. Jei kompiuteris reikalingas biuro reikmėms, pakaks 2–5 GB, galingam kompiuteriui prireiks 4–8 GB, o žaidimams skirto kompiuterio operatyvioji atmintis turėtų siekti 8–16 GB.