Nors ne viena internetinė svarstyklių parduotuvė gali pasiūlyti tiesiog kalnus skirtingų svarstyklių, mes buityje dažniausiai naudojame dviejų rūšių svarstykles. Populiariausios aišku yra svarstyklės, ant kurių galime pasisverti patys, o gal ir pasverti savo augantį labradoro mišrūną. Taip pat populiarios yra ir nedidelės maistinės svarstyklės, kurių be abejo galima aptikti ne pas vieną gerą šeimininką virtuvėje. Tačiau visgi svarstyklės, pačios savaime nedarydamos nieko blogo, žmonėms gali kelti labai skirtingas asociacijas. Kažkam jos bus tik paprastas įrankis, o žmogui, su viršsvorio problemomis, tai virs taip pat problema. Taigi, kada ir kam svarstyklės yra priešas, o kada – draugas?
Kai svarstyklės tampa priešu…
Valgymo sutrikimų centruose pilna nelaimingų žmonių, kurie jau kovoja nebe su savo svoriu, o su savo mąstymu. Maistas, svarstyklės, centimetro juostelė, veidrodis ir žurnalai su tobulais kūnais jiems tampa priešu. Valgymo sutrikimai apima tuos žmones, kurie tiesiog ima kraustytis iš proto dėl savo kūno svorio ir suserga persivalgymu,bulimija, anoreksija. Numesti svorio yra sunku tiems, kieno valgymas susijęs ne tik su kūno poreikių patenkinimu, bet ir su emociniu valgymu. Todėl, jeigu jaučiamas nuolatinis stresas dėl savo kūno svorio, pradedama svertis kone kelis kartus per dieną, svarstyklės mintyse gali tapti priešu. Kitas atvejis – kai žmonių kūno svoris būna per didelis, bet jie tiesiog vengia sau pripažinti tikruosius skaičius, todėl nesisveria. Jau geriau storulį priversi perplaukti jūrą, negu užlipti ant svarstyklių. Tačiau tai irgi nėra nei jo, nei svarstyklių kaltė. Tai veikiau visuomenė, kurios nežmoniškas spaudimas nuolatos verčia visus nervintis dėl savo svorio, ir jam padidėjus, jausti didžiausią gėdą ir blogus jausmus.
Kai svarstyklės yra draugas
Tačiau svarstyklės tampa geru daiktu ir gera priemone žmonėms, kurie turi teigiamą santykį patys su savo kūnu. Tada užlipti ant svarstyklių ir pasisverti – atrodo normalus darbas, normalus dalykas. Nereikia bijoti tuomet patiems savęs, nereikia dėl nieko pergyventi. Tokiu atveju, svarstyklės gali padėti sekti savo kūno svorį, o tai visada ir visiems yra tik geras dalykas, jeigu nekelia emocinių problemų. Žmonės, kurie užsiima kultūrizmu, žmonės, kurie yra čempionaifitnese ar kitame sporte. Žmonės, kuriems tiesiog sėkmingai sekasi mesti svorį ir artėti svajonės link. Galų gale, žmonės, kurie niekada neturi problemų su savo svoriu – jiems svarstyklės yra normalus ir jokių isterijų nekeliantis įrankis.